Koupání miminka

francouzská klinika La Muette - Vana Potěšení

 

Tato metoda koupele je vyvrcholením mnoha let pozorování a  zkušeností dětské asistentky - Sonii Rochel.

Doba koupele ve skutečnosti trvá 10-15 minut a je vhodná pro miminka do 2 měsíců věku.

Pozor:  Nesnažte se napodobovat toto video !!

 

 Lahvička Medela Calma

 

Co činí Calmu odlišnou od ostatních?

Běžné systémy určené pro podávání mléka či výživy (láhev s dudlíkem) vedou dítě ke změně způsobu sání. Dítě si samo nemůže regulovat tok mléka, bývá velice rychle zahlceno, má problémy s pravidelným dýcháním a potřebným odpočinkem. Tento způsob podávání mléka nevyžaduje od dítěte úsilí, které je zapotřebí při sání z prsu (mléko z lahvičky teče samo). Proto dítě postupně ztrácí sací reflex a odmítá pít z prsu. Z uvedených důvodů bývá dítě často odstaveno od prsu a kojení je bohužel předčasně ukončeno.
 

Lahvička Calma je zcela odlišná, neboť byla navržena pro podávání mateřského mléka kojeným dětem. Speciální průtokový systém Calmy umožňuje dítěti pít svým vlastním přirozeným způsobem. Respektuje jeho rytmus sání, polykání, dýchání i odpočinku. Všechny tyto faktory mají velký vliv také na dostatečné okysličení jeho krve. Díky svým vlastnostem se Calma stává jedinečnou novinkou na světovém trhu.

 


Calma je s Vámi po celou dobu kojení

  • Pomáhá prodloužit období kojení.
  • Přináší volnost a pocit klidu kojícím matkám v době, kdy kojení není možné.
  • Speciální savička odpovídá tvarem a délkou bradavce, takže umožňuje dítěti snadný přechod od prsu k lahvičce a zpět. Velmi jemné silikonové zakončení savičky umožňuje dítěti pohybovat jazykem stejně jako při kojení.
  • Jedna velikost savičky po celou dobu kojení.
  • Možnost odpočinku při krmení přináší dítěti pocit klidu, takže frekvence dýchání a srdeční rytmus jsou stejné jako při kojení.
  • Jedinečný systém ventilace odvádí přebytečný vzduch z lahve a zabraňuje tak nadýmání dítěte.
  • Snadná údržba, hygienické použití na cestách.

Zavinování miminka

 

Vhodná pro neklidná, plačící miminka . 

Miminka může vyrušit ze spánku - Morův (“trhavý“) reflex 

(Jestliže se dítě lekne, prudce zareaguje. Rozhodí paže do stran, jako by hledalo oporu, prsty má při tom široce rozevřené, a hlavou trhne vzad.)

Někdy šermují ručičkami u kojení a pak je obtížnější miminko nakojit.

V bříšku u maminky bylo děťátko v těsném objetí a proto je po porodu zavinování vhodný (přirozený) způsob pro uklidnění a pocitu bezpečí.

  Příprava na kojení ještě před porodem

 

V době těhotenství je důležité se informovat o průběhu samotného těhotenství, přípravy na porod, přípravy na kojení (pokud se maminka rozhodne pro kojení) a péči o miminko.

V 6. měsíci těhotenství je vhodné zkontrolovat bradavky (velikost a funkčnost) a před porodem navštívit laktační poradkyni, která budoucí maminku připraví na kojení již těsně po porodu a možné komplikace, které se mohou vyskytnout ještě v porodnici.

Velice rádi vám  zodpovíme vaše otázky a pomůžeme při komplikacích týkající se maminky , kojení a péči o miminko.

Jsme tu pro vás - tým Prima-kojení.

 

Předčasně narozené děti

 

Medicína považuje za nedonošené takové dítě, které přišlo na svět mezi 24. až 37. týdnem těhotenství. Díky pokroku se výrazně zvýšila šance na přežití i dětem extrémně nezralým na spodní hranici tohoto intervalu. Zázraky, stejně jako mince, však mají dvě strany. Čím gestačně „mladší“ dítě se podaří zachránit, tím vyšší je pravděpodobnost, že bude mít nějaké vážnější zdravotní problémy. V kategorii extrémní a neuvěřitelně nízké porodní hmotnosti je to skoro 50 % dětí. 

 

Video : Planeta věda

www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095530301-planeta-veda/207411058200011/

                      

Nová savička Medela Calmita 

 

Podporuje sací reflex u kojených miminek.