Co proplácí pojišťovna VZP v roce 2018 ?

24.03.2018 20:20

Členové Klubu pevného zdraví mohou po celý rok čerpat širokou nabídku slev od našich partnerů. 

Maminky mohou v období od získání těhotenské průkazky až do 12 měsíců po porodu využít finanční příspěvky na podporu dobré psychické i fyzické kondice. Požádat mohou také o příspěvky určené jejich dětem, a to v programu děti, například na nehrazená očkování nebo pohybové aktivity.

Maminky mohou zároveň čerpat příspěvek v programu dospělípělí. 

Příspěvek je možné využít na jednu nebo více aktivit v tomto programu (v rámci jednoho těhotenství) do celkové výše 1 000 Kč:

  • na prvotrimestrální screening
  • na podpůrné aktivity:
    • na vhodnou pohybovou aktivitu v těhotenství
    • na kurz přípravy k porodu pořádaný porodnicí
    • na dentální hygienu v těhotenství nebo balíček dentální hygieny zakoupený v lékárně, v ordinaci lékaře nebo u dentální hygienistky v době těhotenství (zubní a mezizubní kartáčky, zubní pasty, dentální nitě, ústní vody)
    • na pomůcky ke kojení (absorpční prsní vložky, kontaktní kojící kloboučky, chrániče prsních bradavek, tampony do podprsenky, formovače bradavek, odsávačky mateřského mléka včetně příslušenství a náhradních dílů, nádoby na uchovávání mateřského mléka)

O příspěvek může do 30. 11. 2018 žádat budoucí maminka na základě předložení platného těhotenského průkazu nebo maminka, která porodila, na základě předložení rodného listu dítěte (do 12 měsíců po porodu).

Těhotné ženy a maminky mohou zároveň čerpat příspěvek v programu dospělí.


Podmínky čerpání finančních příspěvků:

Žádost o vyplacení příspěvku musí být podána nejpozději do 30. 11. 2018.

Čerpání příspěvků může být ukončeno i před datem 30. 11. 2018 po vyčerpání stanoveného finančního limitu.