Co proplácí Česká průmyslová pojišťovna v roce 2018 ?

24.03.2018 20:39

Žena po porodu

Vyberte si své pomůcky na kojení nebo si zacvičte. Přispějeme částkou až 1 000 Kč.


ČPZP poskytuje příspěvek ženám po porodu. Příspěvek je určen ženám po porodu dítěte do dosažení 1 roku věku dítěte. V případě vícečetného porodu nelze příspěvek navýšit.

Možnosti čerpání:

  • pomůcky na kojení dětí (formovače a chrániče bradavek, kojící kloboučky, absorpční prsní vložky,  odsávačka mateřského mléka včetně příslušenství a náhradních dílů, ohřívačka, nádoby na uchovávání mateřského mléka, sterilizátory kojeneckých lahví a pomůcek ke kojení)
  • cvičení pro ženy

Produkty pro ženy po porodu musí být zakoupeny v lékárně (popř. v e-shopu lékárny), ve zdravotnických potřebách (popř. e-shopu zdravotnických potřeb) nebo ve specializovaných prodejnách (kamenné prodejny i e-shopy; např. prodejny pro matky a děti).
 

Příspěvek nelze čerpat opakovaně na jedno dítě (tj., pokud bylo čerpáno v roce 2017, nelze čerpat v roce 2018.) Příspěvek je platný pro rok 2018, pokud pojištěnka začne program čerpat v roce 2018, nebude již mít nárok čerpat příspěvek na dané dítě v rámci programu Žena po porodu v roce 2019.

Realizace příspěvku:

K čerpání převodem na bankovní účet je nutné předložit:

  • Výpis z bankovního účtu nebo průkazní kartičku k bankovnímu účtu
  • Občanský průkaz
  • Rodný list nebo průkaz pojištěnce – dítěte, ke kterému je příspěvek uplatňován
  • Dokladu o úhradě

Obecné podmínky k čerpání preventivních programů naleznete v části "Zásady čerpání preventivních programů". Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 2 měsíců od data vystavení, příjem dokladů končí 31.12.2018 (pokud není u jednotlivých programů uvedeno jinak).